4 magiczne miejsca w Polsce, które trzeba zobaczyć

Bieszczady, Mazury, Tatry czy piękne piaszczyste plaże położone w linii Morza Bałtyckiego. O tym słyszymy w Polsce wszyscy już od wczesnego dzieciństwa. Są jednak miejsca, które są znane głównie lokalnym mieszkańcom i wytrawnym turystom.

Jakie to miejsca? Znalazłem cztery, które mnie skusiły do przedstawienia w tym artykule. Oto fantastyczna czwórka, przepięknych miejsc w Polsce, które warto dodać do swoich celów turystycznych.

„Rajska Laguna”
„Polska Sahara”
„Polskie wyspy koralowe”
„Małopolska Prowansja”

„Rajska Laguna”, czyli kamieniołom w Piechcinie. Wyglądające jak kawałek rajskich lagun wody kamieniołomu, dobrze znane są nurkom. Położony w województwie kujawsko-pomorskim kamieniołom potrafi zachwycić przezroczystą wodą. Koniecznie do zobaczenia w czasie letnim.

Polska Sahara to przepiękna pustynia pokryta piaskiem. Położona jest pomiędzy Bałtykiem a Jeziorem Łebsko w Słowińskim Parku Narodowym. Wydmy potrafią osiągać tam wysokość kilkudziesięciu metrów.

Polskie wyspy koralowe, czyli Jezioro Płaskie. To zbiornik wodny, który przypomina swoim wyglądem wyspy koralowe położone na Oceanie Spokojnym.

Małopolska Prowansja, czyli lawendowe pola, które przypominają do złudzenia sławne francuskie uprawy lawendy w Prowansji. Znajdują się w Ostrowie pod Krakowem. Najpiękniejsze oczywiście w okresie kwitnięcia lawendy, czyli w sezonie wakacyjnym.