Atrakcje Berlina, które zobaczymy bezpłatnie

Branża turystyczna rozwija się z roku na rok. Wyjeżdżamy w coraz dalsze strony świata i odwiedzamy bardziej egzotyczne kierunki i różne kontynety. Gdzie wybrać się jednak na weekend, by nie wydać kwoty równorzędnej tygodniowym wakacjom w Egipcie?

U naszych zachodnich sąsiadów znajdziemy raj dla oszczędnych turystów chcących aktywnie spędzić czas. Berlin, stolica Niemiec proponuje nam szereg atrakcji całkowicie za darmo.  Miłośnicy historii, architektury i zabytków znajdą w tym nowoczesnym mieście wiele muzeów czy galerii sztuki, a za wejście nie zapłacą grosza.

Warte zobaczenia Muzea to zdecydowanie  Topografia Terroru – miejsce pamięci, częściowo otoczone Murem Berlińskim, poświęcone ofiarom Holokaustu oraz Muzeum Ciszy – oaza spokoju w tętniącym życiem mieście. Ludzie odwiedzają to miejsce, aby pozbyć się wewnętrznego napięcia i stresu.

Dla fanów militariów polecamy Wojskowe lotnisko Berlin Gatow, gdzie podziwiać będziecie samoloty i pojazdy armii oraz byłe lotnisko Tempelhof.

Miłośnicy sztuki podziwiać mogą East Side Gallery, czyli 1300 metrów Muru Berlińskiego w całości pokrytego obrazami graffiti, wykonanymi przez artystów z wielu kontynentów oraz wybrać się na darmowy koncert muzyki kameralnej w słynnej Filharmonii Berlińskiej.

Koniecznie zarejestrujcie się też i bezpłatnie pobierzcie bilet na stronie Reichstagu, by móc zwiedzić przeszklony budynek niemieckiego parlamentu i panoramę stolicy z tarasu widokowego.

To tylko niektóre bezpłatne atrakcje, jakie proponuje nam miasto Berlin. Co prawda są one  dość oddalone od siebie, ale o ile nie przyjedziemy tu własnym samochodem, skorzystać możemy ze specjalnych linii autobusowych, których trasy wiodą przez najważniejsze atrakcje.