Ezoteryka w Polsce i jej związek z turystyką

Turystyka ezoteryczna to forma odpoczynku powiązana z tajemniczym światem mistycznym. Z aspektami życia, które odrzuca nauka – odczuwaniem pozazmysłowym czy paranormalnymi zjawiskami. Cechuje ją życie w zgodzie z własnym sobą, duchowością i otaczającą nas naturą.

Okazuje się, że turystyka ezoteryczna bardzo szybko się rozwija i cieszy również dużą popularnością w Polsce.

Większości z nas, ezoteryka kojarzy się jedynie z magią, tarotem czy horoskopem. Dla jednych to forma nauki, dla innych zbiór starych wierzeń i przekonań.  Ewidentnie wzrasta zainteresowanie tą wiedzą i podróży w miejsca otoczone aurą magiczną.

Powstają szlaki  turystyczne i wycieczki ezoteryczne, które poprawić mają nasze samopoczucie, wpłynąć relaksująco na organizm i regenerować nasze siły fizyczne, a nawet leczyć dolegliwości zdrowotne. Miejsca te poprzez swoją energię oddziałują na człowieka stymulująco i uspokajająco.

Otoczeni aurą tajemniczości dajemy otworzyć się na różne aspekty życia i szerzej spojrzeć na otaczający nas świat.

Jeżeli interesuje Cię świat mistyczny i nadnaturalne zjawiska, nie obawiasz się zetknięcia z wiedzą tajemną, możesz odwiedzić miejsca powiązane ze szczególną mocą nawet w Polsce.

Miłośnicy turystyki ezoterycznej życiodajne energie ziemi wyczuwają, odwiedzając Jasną Górę, Wawel, Tum nad Łęczycą, Katedrę Wrocławską, Kamienne Kręgi w Odrach i Węsiorach, Piramidę w Rawie oraz Wzgórze Tumskie w Płocku.

Podobno w tych miejscach, wrażliwsze osoby mogą poczuć przypływ jakiejś szczególnej mocy.