Niezwykli ludzie i ich historie:  Lewis Pugh

Co się dzieje kiedy przekroczysz granicę „normalnego życia”? nagle wstajesz i ruszasz po niezwykłe osiągnięcia. Czy wszystko się zmienia? Ludzie zaczynają Cię szanować i podziwiać? Stajesz się interesujący dla opinii publicznej, chcą sprzedać jak najszybciej Twoją historię. Kiedy postanawiasz zrobić coś wyjątkowego dołączasz do grupy niezwykłych ludzi tej planety. Spełniasz swoje życie.

Kim jest Lewis Pugh? Czym jest Święty Graal Pływania? O co chodzi w Koronie Oceanów?

Brytyjczyk, którego wielu nazywa Edmundem Hillarym pływania.  Jest pierwszą i jak dotąd wydaje się jedyną osobą w znanym nam świecie, która zdołała pokonać spory dystans w każdym z oceanów. Jego wyczyny nazwane „Świętym Gralaem Pływania” oraz „Koroną Oceanów”.

Urodzony 5 grudnia 1969 roku Lewis Pugh zasłynął swoim wyczynem z 2007 roku kiedy to przepłynął długi dystans w wodach Bieguna Północnego. Misją jaką wyznaczył sobie wówczas Brytyjczyk było zwrócenie uwagi świata na tematykę globalnego ocieplenia. Wyczynu tego dokonał w skromnych kąpielówkach, okularach do pływania oraz czepku.

Brytyjczyk jest też pierwszym człowiekiem na świecie, który przepłynął lodowcowe jezioro w masywie Everestu. Oczywiście nie miał na sobie pianki, zgodnie z zasadami w pływaniu długodystansowym. Tym razem chciał zwrócić uwagę świata na zanieczyszczenie wód.

Wyczyn Lewisa Pugh, możecie zobaczyć poniżej. O swoich wspomnieniach opowiedział w nagraniach TED-talks w 2009 roku. Które można zobaczyć poniżej. Całości można wysłuchać wspierając się polskim napisami, które są dostępne.