Sardynia. Punta Trettu

Położone w południowo-zachodniej części wyspy, Punta Trettu, to raj dla miłośników sportów wodnych, przede wszystkim kite oraz wind surferów. To raj na Vanlife.

Jest to mała zatoczka rybacka, z bardzo długim, płaskim i płytkim brzegiem. Sprzyjające warunki do kite’a przyciągają tam dużą ilość miłośników tej dyscypliny.

Spędziłem tam killka tygodniu. Około 3 tygodnie w towarzystwie Kitevanman’a, czyli Alexa pochodzącego z Wali, następnie około 3 tygodni samemu i tydzień z kamperija.

Poniżej zamieszczam, krótki filmik z Punta Trettu miejsca.

Co sprawia, że to miejsce uważam, za tak wyjątkowe na Vanlife?

Bardzo, bardzo przyjaźni lokalni mieszkańcy. Mam tu na myśli rybaków, którzy rozkładają sieci na okolicznych wodach. Wiedzą o Vanlifie więcej niż nie jeden podróżnik. Dokładnie poznali obyczaje mieszkających w autach.

Od czasu do czasu wybierałem się do nich po ryby. Nigdy nie odmówili. Zawsze uśmiechnięci i życzliwi. Nie znalazłem się w sytuacji aby prosić ich o pomoc, jednak myślę, że gdyby tak się stało, nie odmówili by.

Argumentując dalej:

bliskość Carbonii, większego miasta gdzie z powodzeniem zrobimy wszystkie niezbędne zakupy w przystępnych cenach. Euro Spin, Lidl czy Conad pozwalały mi na zakupy w moim wąskim budżecie,

dostępna infrastruktura. Śmietniki, woda, serwis, wszystko w obrębie 20 km,

duża, zdecydowanie duża liczba dni słonecznych. A to bardzo istotne na Vanlif’ie,

bezpieczeństwo. Uważam to miejsce za bardzo bezpieczne. Wychodząc na spacer z psem, nawet nie zamykałem auta. Co jak co, ale vanlife i bezpieczeństwo to powinny być synonimy.

Z minusów dla jednych, a zapewne niebywałych plusów dla innych, wspomnieć muszę, że bywa tam wietrznie. Liczba wietrznych dni zdecydowanie dominuje. Ja przebywałem tam na przestrzeni listopad/grudzień 2019 i stycznia 2020. W tym czasie mocno dało się to odczuć. 

Na Punta Trettu jest dostępny duży parking, na którym spokojnie możemy ustawić swój jeżdżący dom. Jeśli postawimy go w innym miejscu, ale mając na uwadze zwyczaje lokalnych rybaków, nikt nie będzie miał o to pretensji

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o