Przebywasz za granicą. Dowiedz się jakich gestów dłoni unikać.

Coraz częściej kierunkiem naszych wyjazdów są inne kraje. Kujemy wycieczki, organizujemy samodzielne, korzystamy z nurtu taniego podróżowania. Przyzwyczajeni do naszej kultury możemy popełnić błąd, co spotka się z odmienna reakcją lokalnej społeczności niż nasze zamiary. Jakich gestów unikać?

Kciuk podniesiony do góry.

Zwykle uznany za pozytywny znak. Czy na pewno?
W Rosji oraz na Sardynii, Stanach Zjednoczonych, w Iranie czy w Afryce Zachodniej i Australii może być uznany za obrazę lub propozycja stosunki seksualnego.

Znaki palcami:OK

W Polsce uznany za pochwałę. We Francji lub Belgii może oznaczać zero. Zatem spodziewajmy się z odmiennej reakcji, niż zakładamy. W Niemczech, w krajach Ameryki Południowej lub Turcji można w ten sposób nazwać kogoś dupkiem. W krajach Bliskiego Wschodu może zostać skojarzony z symbolem zła.

Rogi:wyciągnięty mały palec i palec wskazujący.

W krajach takich jak Hiszpania, Grecja czy Włochy oznacza to oszustwo lub zdradę. W kulturze buddyjskiej symbol ten odstrasza złe moce.

Wiktoria:znak zwycięstwa. Gest dwóch skierowanych w górę palców.

Jeśli nasza wewnętrzna część dłoni zostanie skierowana do innej osoby, wówczas znak będzie odebrany zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W przeciwnym wypadku, jeśli skierujemy wewnętrzną część dłoni w naszym kierunku, w krajach Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii Czy Australii, uznane będzie to jako gest obraźliwy oraz zachęta do bójki.

Otwarta dłoń.

W szczególności należy uważać na pokazywanie tego gestu W Grecji. Kojarzony jest tam z obrazą oraz zniewagą.

Przywołanie palcem.

Jednym z krajów gdzie możemy zostać nawet poddani karze za taki gest to Filipiny, ponieważ w tej kulturze gest to służy tylko i wyłącznie do przywoływania psów.

Gest „figi z makiem”.

Kojarzony dobrze z czasów dzieciństwa gest może mieć opłakane skutki, jeśli pokażemy go w Grecji czy też krajach Dalekiego Wschodu. Uznawany jest tam za obraźliwy.

Zasada lewej dłoni.

Jeśli wybieracie się do krajów muzułmańskich, należy pamiętać, że lewa dłoń uznawana jest tam za nieczystą. Nie powinniśmy jej w ogóle wykorzystywać. Czy to do jedzenia, czy do przekazania komuś czegokolwiek.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o