Koronawirus, Japonia.

Koronawirus, Japonia. Po ponad dwóch tygodniach kwarantanny, pasażerowie opuszczają statek Diamond Princess

Pasażerowie, którzy mieli negatywny wynik testów pod kątem koronawirusa, mogą wreszcie opuścić statek wycieczkowy, który został poddany kwarantannie w Japonii. Jest to wynikiem ostrej krytyki, której nie ustrzegli się Japończycy podczas prób opanowania epidemii w tym kraju.

Według Amerykańskich urzędników, działania jakie przeprowadzali Japończycy mogły nie być wystarczające. Jak przyznaje jeden z ekspertów ds. Zdrowia w Japonii, sytuacja na pokładzie statku była „całkowicie chaotyczna”.

Kentaro Iwata, profesor na wydziale chorób zakaźnych japońskiego Uniwersytetu Kobe, opisał sytuację na pokładzie jako „całkowicie nieodpowiednią pod względem kontroli zakażeń”.

Pasażerowie i członkowie załogi poruszają się swobodnie między zieloną strefą, która podobno jest wolna od infekcji, a czerwoną strefą dotkniętą wirusem. Ludzie jedzący razem i dzielący mieszkanie. Brak noszenia odzieży ochronnej, w tym wśród personelu medycznego. Brak profesjonalnego specjalisty od kontroli zakażeń na pokładzie

Jak podają media, co najmniej 621 pasażerów oraz część załogi wycieczkowca mogło zostać zainfekowanych wirusem Covid-19.  Na statku przebywało łącznie 3700 osób.

Para Brytyjczyków, która relacjonowała sytuację na statku, przy pomocy mediów społecznościowych, wydała oświadczenia o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o