Niedziele handlowe. 23 lutego bez handlu w Polsce.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta, wciąż powoduje duże zamieszanie w organizacji spraw codziennych. Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych na rok 2020

Niedziele 23 lutego, będzie dniem, w którym nie dokonamy zakupów. Jeśli będziemy do tego zmuszeni powinniśmy się udać do placówek, w których za kasą znajdą się właściciele.

Kolejna niedziela handlowa wypadnie dopiero 5 kwietnia. Będzie to ostatnia niedziela przed świętami Wielkanocnymi, kiedy dokonamy zakupów. Warto o tym pamiętać w tym gorącym okresie.

W roku 2020, wolnych od zakazu handlu jest tylko 7 niedziel.  Jak to wygląda:

Była to ostatnia niedziela stycznia, będzie to ostatnia niedziela kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Dodatkowo będą to również dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia oraz jedna niedziela wypadająca w niedzielę przed Wielkanocą.

Czego nie obowiązuje ustawa?

Okazuje się, że wyłączone z zakazu zostały stacje paliw, kwiaciarnie, cukiernie, lodziarnie, kawiarnie oraz sklepy z prasą. Tam zgodnie z nowym prawem możemy się udać z naszymi portfelami.

Co grodzi za złamanie zakazu handlu w niedzielę niehandlową?

Jest to kara w wysokości od 1 do 100 tysięcy złotych, a jeśli kara grzywny nie przyniesie skutków, ustawodawca przewiduje również karę ograniczenia wolności.

„Wolność Tomku w swoim domku”. Czyli Ministerstwo Rozwoju nie planuje wprowadzić żadnych zmian do ustawy o ograniczeniu handlu i pokornie wszyscy muszą się do tego dostosować.

Jak niedziele niehandlowe wpłyną na Naszą gospodarkę i budżety domowe?

Ministerstwo przyznaje, że rok 2020 będzie pierwszym rokiem, w którym zostanie wprowadzony pełny zakaz handlu i dopiero po tym okresie czasu będzie można przeprowadzić analizy i podjąć konkretne działania.

Wykaz niedzieli dopuszczonych do handlu w roku 2020 możecie zobaczyć poniżej:

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o