Koronawirus, mapa infekcji.

155 infekcji Koronawirusem we Włoszech. Pierwsze potwierdzone infekcje w Niemczech i Francji. Koronawirus dotarł do Europy. Zobacz mape.

W Polsce GIS aktualizuje ostrzeżenia i alarmuje podróżujących. Jeśli wybieracie się w podróż po Europejskich krajach, sprawdźcie koniecznie dane GISu.

Od lutego WHO stwierdziło stan zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Zostało to ogłoszone na spotkaniu szefów WHO w dniu 30.01.2020 w Genewie.

Interaktywną mapę zarażeń Koronawirusem możecie, zobaczyć poniżej:

 

Interaktywna Mapa zarażeń Koronawirusem na świecie. Naciśnij tekst.

 

Koronawirus pojawił się z Chinach w 9-milionowym mieście Wuhan. Silnie przemieszcza się wraz z podróżującymi ludźmi po całym świecie. Dziś miasto Wuhan, jest praktycznie poddane kwarantannie i odcięte od świata.

O przypadku wystąpienie Koronawirusa w Japonii na wycieczkowcu pisaliśmy w tym artykule.

Jakie są objawy infekcji Koronawirusem:

Jest to gorączka, najczęściej powyżej 38 stopni Celsjusza, duszności i kaszel. Typowe objawy dla infekcji głównych dróg oddechowych.

Jak uniknąć zarażenia Koronawirusem:

Najważniejszym czynnikiem jest odizolowanie się od miejsc zgromadzeń ludzi. Miejsca publiczne czy zatłoczone powinny być unikane. Absolutnie powinno się unikać kontaktu z osobami zarażonymi lub posiadającymi objawy zarażenia.

Kolejnym elementem jest unikanie kontaktów ze zwierzętami, a w szczególności z ich odchodami.

Oczywiście podstawowym zachowaniem jest przestrzeganie zasady higieny rąk. Częste mycie rąk w tym dezynfekcja to kolejne działanie prewencyjne.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o