Van Life Polska, czyli o nas

Van life Polska, to podróże, to ludzie, którzy wybrali alternatywny tryb życia. To kamper. To kampervan. To Polacy w swoich przygodach życia.

Van Life Polska, co ukrywa się pod tym określeniem ?

Z całą pewnością są to ludzie i ich przebudowane na kampery vany. Jest szereg osób, żyjących na swój własny sposób. Są niezwykle często historie. Niesamowite przeróbki. Sporo patentów. Lista filmów publikowanych na portalach internetowych, pokazujących jak wygląda życie w tym w tym nurcie. 

Są to podróże, nowe miejsca, często parkowanie w miejscach nietuzinkowych. 

Van Life Polska a kamper ?

Oczywiście samo pojęcie Van life, ma swoje pochodzenie od pojazdów określanych jako vany, które stały się świetną bazą do budowy kamperów, a wręcz alternatywą. Podróżując dziś po świecie w miejscach takich jak Europa, Stany Zjednoczone, Australia czy Północna częśc Afryki, spotkać można bardzo wiele przemyślanie wykonanych kamperów na bazie vanów. Koszt zakupu tzw. „kampervana” jest niższy aniżeli seryjnie produkowanego kampera. Koszt wykonania przebudowy jest w zasadzie w granicach akceptacji dla wielu, co potwierdza tylko coraz większa liczba pojazdów na drogach.

Czy Van Life Polska to zamknięta społeczność?

To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Samo określenie Van Life nie ma swoich korzeni w Polsce. Jednak zostało zaadoptowane przez polską społeczność. Można spotkać grupy na portalach społecznościowych, które zostały założone jak rozumiem przez ludzi preferujących taki styl życia. Co ciekawe, jako Van Life Polska definiuje się całkiem spora liczba osób.

Moim zdaniem, każdy kto podejmuje próbę odważnego wejścia w świat kampera i podróży ma prawo do korzystania z tej nazwy. Van Life Polska, to dla mnie otwarta społeczność ludzi podróżujących lub żyjących w swoich pojazdach.